MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stol 9343370
*
nr 934 3370
Stol
TeVe-Stolen, Alf Svensson, 'Studio' Ljungs industrier, Formgiven 1953
Kondition: slitage, kompletterad
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:13:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 20:52:11
1
1.500 kr
8/1 21:32:47
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf svensson karmstol karmstolar stol stolar teve-stolen
-
8162 Baljfåtölj
sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
8164 Bergère
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8163 Bergèrer
ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8152 Dantestol
ek, grön/röd, kretong
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26
-
1011 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
1012 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59
*
Stol
Kondition: slitage, kompletterad
Läs mer om e-auktion
nr 934 3370
Stol
TeVe-Stolen, Alf Svensson, 'Studio' Ljungs industrier, Formgiven 1953
Kondition: slitage, kompletterad
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 20:52:11 | 1 | 1.500 kr |
| 8/1 21:32:47 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alf svensson karmstol karmstolar stol stolar teve-stolen
-
8162 Baljfåtölj
sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
8164 Bergère
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8163 Bergèrer
ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8152 Dantestol
ek, grön/röd, kretong
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26 -
1011 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
1012 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:59



